Kura izmēra šķeldas granulu mašīna ir visrentablākā degvielas ražošanai?
Vai domājat par granulu ražošanas līnijas uzsākšanu?Nosūtiet mums savu jaudas mērķi un izejmateriālu →
“Pareizais” granulu mašīnas izmērs nav atkarīgs tikai no zirgspēkiem,{0}}tas ir atkarīgs no izejvielu pieejamības, vietējām elektroenerģijas izmaksām, darbaspēka struktūras un jūsu mērķa tirgus. Mazas līnijas (1–3 t/d) ir piemērotas vietējiem mikrouzņēmumiem; vidējās līnijas (5–15 t/d) līdzsvaro investīcijas un mērogu; lielām rindām (20+ t/d) ir jēga tikai tad, ja izejvielu un eksporta kanāli jau ir aizsargāti. Šajā rakstā ir sadalītas izmaksas, peļņa un darbības kompromisi katram līmenim,{9}}kurā varat izmantot atmaksāšanās modeli, kuram varat pievienot savus skaitļus.
Key Takeaways
- Mazs (1–3 t/d):Aptuvenais ieejas barjeras - aprīkojums aptuveni 50 000–80 000 CNY, 220 V jauda, 1–2 operatori. Peļņu nodrošina gandrīz-nulle izejvielu izmaksas no vietējiem lauksaimniecības atkritumiem.
- Vidēja (5–15 t/d):Paredzamās kopējās investīcijas 400 000–600 000 CNY, ieskaitot palīgsistēmas (smalcinātājs, žāvētājs, dzesētājs). 380 V jauda, 3–5 strādnieki. Lielapjoma pasūtījumi no rūpniecisko katlu modernizācijas uzlabo cenu stabilitāti.
- Liels (20+ t/d):Iekārtas vien novērtētas virs 800 000 CNY; nepieciešama profesionāla rūpnīcas telpa, īpaša izejvielu piegādes ķēde un 10+ darbinieki. Peļņa ir atkarīga no eksporta tirgiem un ilgtermiņa{4}}pārņemšanas līgumiem.
- Atmaksas formula:Mēneši=Kopējās investīcijas ÷ (mēneša tonnas × tīrā peļņa uz tonnu). Pirms apņemšanās izpildiet skaitļus ar vietējām izmaksām.
1. Izmēru noteikšanas sistēma, nevis tikai cenrādis
Koksnes granulu ražošana nav viena{0}}izmēra-uzņēmums, kas der-visiem. Iekārtas diametrs, motora jauda un formas konfigurācija izriet no viena praktiska jautājuma:cik tonnu dienā jūs reāli plānojat saražot un pārdot?
Trīs plašas jaudas līmeņi aptver lielāko daļu reālās pasaules{0}}instalāciju. Tālāk redzamajās tabulās ir izmantoti tirgus aprēķini, kas iegūti no Ķīnas iekārtu piegādātājiem un nozares diskusijām 2026. gada sākumā. Uztveriet katru skaitli kā indikatīvu - saņemiet reālu cenas piedāvājumu savai konkrētajai konfigurācijai, atrašanās vietai un izejmateriāliem.
2. Mazie-apmēri: 1–3 tonnas dienā
Kam tas der
Ģimenes darbnīcas, lauku uzņēmēji, lauksaimniecības kooperatīvi, kas uzsāk blakus biznesu. Galvenā priekšrocība irizejvielu tuvums: salmi, rīsu sēnalas, zāģu skaidas un koksnes atgriezumi, kas savākti 10–20 km rādiusā par niecīgām izmaksām.
Paredzamie investīciju un darbības parametri
| Vienums | Tipisks diapazons (aptuvenais) |
|---|---|
| Galvenā granulu mašīna | CNY 50 000–80 000 |
| Papildaprīkojums (mazs drupinātājs, sijāšana, iepakošana maisos) | CNY 15 000–25 000 |
| Grīdas platība | 20-40 m² (pagalms vai neliela nojume) |
| Jaudas prasība | 220 V vienfāze (parasti); dažiem modeļiem ir nepieciešams 380 V -, pirms iegādes ir jāapstiprina |
| Operatori | 1–2 |
| Dienas izlaide | 1–3 t |
Visi skaitļi ir tirgus aprēķini (Ķīna vietējā tirgū, Q{0}}). Faktiskās izmaksas ir atkarīgas no zīmola, konfigurācijas, vietējās kravas un importa nodevām.
Peļņas vadītāji
- Izejvielu izmaksas:Efektīvi nulles, ja salmi un zāģskaidas tiek savākti no apkārtējām saimniecībām. Šī ir vienīgā lielākā peļņas svira.
- Gatavās granulas cena:Vietējā pārdošana fermām, siltumnīcām un lauku mājsaimniecībām parasti maksā 800–1000 CNY par tonnu (tirgus aplēse).
- Neto peļņa uz tonnu:CNY 200–400, atskaitot elektroenerģiju, darbaspēku un palīgmateriālus - plašā diapazonā, ko nosaka vietējie enerģijas tarifi un darbaspēka izmaksas.
Ilustratīvs atmaksāšanās piemērs (nav garantija):pieņemsim, ka kopējās investīcijas ir CNY 75 000, izlaide 2 t/d, 25 darbības dienas/mēnesī, tīrā peļņa CNY 300/t. Mēneša neto=2 × 25 × 300=CNY 15 000. Atmaksa ≈ 75 000 ÷ 15,000=5 mēneši. Ja izejmateriāls nav bezmaksas, atmaksāšanās stiepjas; ja izmantošana samazinās, atmaksāšanās stiepjas. Palaidiet savus numurus.
Ierobežojumi
Ražošanas jauda ierobežo ieņēmumus. 2–3 t/d līnija nevar apkalpot lielapjoma rūpnieciskos līgumus, un kvalitātes konsistence (mitrums, izturība) atšķiras vairāk nekā lielākām, labāk{3}}instrumentētajām līnijām. Šis līmenis konkurē ar tuvumu, nevis cenu par tonnu.
3. Vidējs-Mērogs: 5–15 tonnas dienā
Kam tas der
Kooperatīvi, mazie{0}}līdz-vidējie uzņēmumi (MVU) un uzņēmēji, kuri jau ir apstiprinājuši vietējo pieprasījumu un var nodrošināt izejvielas plašā mērogā. Šī ir vieta daudziem pirmajiem-industrijas jaunpienācējiem.
Paredzamie investīciju un darbības parametri
| Vienums | Tipisks diapazons (aptuvenais) |
|---|---|
| Pilnīga ražošanas līnija (granulētājs, drupinātājs, žāvētājs, dzesētājs, sijātājs, konveijers, maisītājs) | CNY 400 000–600 000 |
| Uzstādīšana un nodošana ekspluatācijā | CNY 30 000–50 000 |
| Grīdas platība | 150-300 m² (speciāla darbnīca) |
| Jaudas prasība | 380 V trīsfāzu; kopējā uzstādītā jauda parasti ir 55–132 kW |
| Operatori | 3-5 maiņā |
| Dienas izlaide | 5–15 t |
Aplēses balstītas uz Ķīnas vietējo tirgu; rotācijas žāvētājs, āmuru dzirnaviņas un pretplūsmas{0}}dzesētājs ir lielākās papildu izmaksu pozīcijas. Cenas atšķiras atkarībā no zīmola un automatizācijas līmeņa.
Apjomradīti ietaupījumi
Pāreja no 2 t/d uz 10 t/d samazinājumu uz-tonnu pieskaitāmās izmaksas. Lielāka daudzuma žāvēšana samazina enerģiju uz tonnu par aptuveni 10–20 CNY; Lielapjoma izejvielu iegāde var samazināt izejvielu izmaksas par 30–50 CNY/t.
Piekļuve tirgum
Šajā izlaidē var solīt industriālo apkures katlu modernizācijas līgumus (centrālā apkure, tekstila krāsošana, pārtikas pārstrāde), kur izņemšanas -apjomi stabilizē cenu. Iekšzemes rūpnieciskās kvalitātes granulas (6–8 mm diametrs, ar zemu pelnu līmeni) Ķīnā parasti pārdod par 900–1100 CNY/t, lai gan reģionālās atšķirības ir lielas.
Ilustratīva atmaksāšanās (vidēja līnija):kopējās investīcijas 500 000 CNY; izlaide 10 t/d × 26 dienas=260 t/mēnesī; tīrā peļņa CNY 250/t. Mēneša neto=CNY 65 000. Atmaksāšanās ≈ 500 000 ÷ 65 000 ≈ 7,7 mēneši. Pie 50% izmantošanas atmaksāšanās dubultojas. Jaudas izmantojums ir make{18}}vai-break mainīgais -. Neveidojiet 10 t/d līniju, ja varat nodrošināt izejvielas tikai par 4 t/d.
4. Liels-apmērs: 20+ tonnas dienā
Kam tas der
Izveidotas rūpnīcas ar drošiem, vairāku{0}}gadu izejvielu līgumiem un uz eksportu{1}}orientētiem pārdošanas cauruļvadiem. Šis nav sākuma līmenis.
Paredzamie investīciju un darbības parametri
| Vienums | Tipisks diapazons (aptuvenais) |
|---|---|
| Pilnīga ražošanas līnija (lielas-jaudas granulēšanas iekārta, liela rotācijas žāvētājs, daudzpakāpju-dzesēšana, automatizēta iepakošana maisos, putekļu savākšana) | 800 000–1500 CNY,000+ |
| Būvdarbi (rūpnīcas grīda, izejvielu pagalms, gatavās produkcijas noliktava) | Ļoti atkarīgs no vietnes-; budžetu atsevišķi |
| Jaudas prasība | 380 V trīsfāzu; kopējā uzstādītā jauda 200–500+ kW |
| Operatori | 10+ (ražošana, apkope, kvalitātes kontrole, loģistika) |
| Dienas izlaide | 20–40+ t |
Lielie-rindiņu citāti attiecas uz konkrētu projektu-. Iepriekš minētais diapazons aptver tipisku Ķīnas-nobeigto darbu līniju, izņemot civilos darbus.
Peļņa: runa ir par pārņemšanas līgumu
Lielas līnijas nepelna naudu tūlītējā tirgū. Peļņa tiek gūta no ilgtermiņa{1}}piegādes līgumiem ar biomasas spēkstacijām (vietējām) vai eksporta piegādātājiem (Japāna, Dienvidkoreja, ES). Eksporta -kategorijas granulu cena var pārsniegt 1200 CNY/t, taču cenas piemaksa ir saistīta ar atbilstības izmaksām (skatiet 5. sadaļu).
Ar 3000–5000 t/gadā labi-vadīta liela līnija var sasniegt gada tīro peļņu 1,5–2,5 miljonu CNY diapazonā (tirgus aplēses), taču tas paredz stabilu izejvielu cenu, augstu izmantošanu un pārņemšanas līgumu. Nevienu no šiem trim nevar uzskatīt par pašsaprotamu.
5. ES tirgus atbilstība: kas jāzina eksportētājiem
Ja jūsu biznesa plānā ir paredzēts eksports uz Eiropas Savienību, noteikumi būtiski mainījās ar RED III - pārskatīto Atjaunojamās enerģijas direktīvu, kas pieņemta kā Regula (ES) 2023/2413. Svarīgas ir trīs lietas:
- Ilgtspējības un SEG kritēriji ir obligātiiekārtām, kas lielāka par vai vienāda ar 20 MW ievadīto siltuma jaudu (cietā biomasa) un lielāka vai vienāda ar 2 MW (gāzveida biomasas kurināmais). Dalībvalstis var noteikt stingrākus sliekšņus.
- Sertifikācija ir trešā{0}}puse, nevis paša{1}}deklarēta.ES atzīst brīvprātīgas shēmas, piemēram, ISCC EU un SBP (Ilgtspējīgas biomasas programma), lai pierādītu atbilstību. Shēma pārbauda jūsu uzraudzības ķēdi no izejvielu izcelsmes līdz importa punktam.
- Kvalitātei ir nozīme atsevišķi.ENplus® ir dominējošais granulu kvalitātes sertifikāts Eiropā, kas attiecas uz ENplus A1 (premium, pelni Mazāks vai vienāds ar 0,7%), A2 un B kategorijas atbilstoši ISO 17225-2. Pircēji parasti norāda ENplus® A1 dzīvojamo māju apkurei un A2/B rūpnieciskajiem apkures katliem.
RED III ir saistošs ES tiesību akts, nevis brīvprātīgs marķējums. Eksportētājiem savlaicīgi jāsazinās ar pilnvarotu sertifikācijas iestādi -, lai noteiktu audita liecības prasības biomasas izejvielām, var paiet mēneši. Neparakstiet pārņemšanas līgumus, pamatojoties uz sertifikātiem, kurus vēl neesat ieguvis.
Uzziņai: RED III oficiālais juridiskais teksts ir publicēts vietnē EUR{0}}Lex, un ENplus® shēmu pārvalda Eiropas Granulu padome (enplus-pellets.eu). ISCC ES dokumentācija atrodas vietnē iscc-system.org. Mēs uzskaitām šos resursus sadaļā Atsauces.
6. Atmaksas modelis: pievienojiet savus numurus
Neviena publicēta līdzsvara diagramma nevar atbilst jūsu vietējiem apstākļiem. Izmantojiet šo formulu:
Atmaksāšanās (mēnešos)=Kopējās investīcijas ÷ (ikmēneša tonnas × tīrā peļņa uz tonnu)
Kur:
- Kopējās investīcijas= aprīkojums + uzstādīšana + inženiertehniskie darbi + sākotnējais apgrozāmais kapitāls
- Mēneša tonnas= dienas nominālā jauda × darbības dienas mēnesī × jaudas izmantošanas līmenis (reti 100%; plānošanai izmantojiet 60–80%)
- Neto peļņa uz tonnu= pārdošanas cena − (izejvielu izmaksas + elektrība + darbaspēks + izejmateriāli + iepakojums + loģistika) par tonnu
Divi scenāriju piemēri - ievadiet savus skaitļus:
| Parametrs | A scenārijs (mazs) | B scenārijs (vidējs) |
|---|---|---|
| Nominālā jauda | 2 t/d | 10 t/d |
| Op. dienas/mēnesī | 25 | 26 |
| Izmantošana | 80% | 70% |
| Faktiskā mēneša produkcija | 40 t | 182 t |
| Pārdošanas cena (CNY/t) | 900 | 1,000 |
| Kopējās izmaksas (CNY/t) | 600 | 750 |
| Neto peļņa (CNY/t) | 300 | 250 |
| Mēneša neto (CNY) | 12,000 | 45,500 |
| Investīcijas (CNY) | 75,000 | 500,000 |
| Atmaksa (mēneši) | ~6.3 | ~11 |
Visas cenas ir ilustratīvās tirgus aplēses. Vienīgie skaitļi, kas ir svarīgi, ir tie, kas iegūti no jūsu piedāvājuma un vietējās izmaksu aptaujas. Sāciet tur.
7. Izmaksu struktūra pēc jaudas līmeņa
| Izmaksu postenis | Mazs (1–3 t/d) | Vidēja (5–15 t/d) | Liels (20+ t/d) |
|---|---|---|---|
| Aprīkojums (tāme) | 50 000–80 000 CNY | CNY 400 000–600 000 | CNY 800 K–1,5 milj.+ |
| Barošanas avots | 220 V (apmēram 380 V) | 380 V trīsfāzu{1}} | 380 V trīsfāzu{1}} |
| Uzstādītā jauda (kopējā) | ~15–30 kW | ~55–132 kW | ~200–500+ kW |
| Operatori uz maiņu | 1–2 | 3–5 | 10+ |
| Grīdas platība | 20–40 m² | 150–300 m² | 500–1,000+ m² |
| Izejvielu izmaksas/t (apt.) | CNY 0–150 | CNY 100–250 | CNY 150–300 |
| Elektrības izmaksas/t (apt.) | CNY 80–120 | CNY 60–90 | CNY 50–80 |
| Darbaspēka izmaksas/t (apt.) | CNY 50–100 | CNY 30–60 | CNY 20–40 |
| Kopējās izmaksas par{0}}tonnu (apt.) | CNY 130–370 | CNY 190–400 | CNY 220–420 |
| Tipiskā pārdošanas cena (iekšzemes) | CNY 800–1000 | CNY 900–1100 | CNY 950–1200 |
| Neto peļņas diapazons (CNY/t) | CNY 430–870 | CNY 500–910 | CNY 530–980 |
Svarīgi:Tie ir atsauces aprēķini, nevis citāti. Izejvielu izmaksas svārstās no nulles (paš-savāktie salmi) līdz tirgus cenai (iegādātās zāģskaidas). Elektroenerģijas tarifi atšķiras atkarībā no provinces un tarifu klases. Darbaspēka izmaksas ir atkarīgas no reģiona. Neto peļņas diapazons ir plašs, jo izmaksu{5}}puses pieņēmumi ir plaši. Vienmēr izveidojiet zemāku-izmaksu modeli, izmantojot savus datus.
8. Kā izvēlēties: Lēmuma kontrolsaraksts
Pirms sazināties ar piegādātāju, atbildiet uz šiem pieciem jautājumiem:
- Izejviela:Kāda veida (lapkoksnes/skujkoku/salmu/rīsu mizas), kāds mitruma saturs savākšanas brīdī, kāda maksa par tonnu, kāds mēneša apjoms ir garantēts?
- Jauda:Vai vietnē ir 380 V trīs{1}fāzu spriegums? Ja tikai 220 V, jūsu griesti ir aptuveni 3–5 t/d.
- Pircējs:Kurš iegādāsies granulas - vietējās saimniecības, rūpnieciskos katlus, biomasas spēkstacijas vai eksporta tirgotājus? Katram kanālam ir atšķirīgas kvalitātes specifikācijas, apjoma prasības un maksājuma nosacījumi.
- Sertifikācija:Vai jūsu pircējs pieprasa ENplus®, ISCC EU vai SBP? Ja jā, budžets 6–12 mēneši un ievērojamas izmaksas par audita sagatavošanu un pastāvīgu atbilstību.
- Apgrozāmais kapitāls:Vai varat finansēt 2–3 mēnešus izejvielu iegādes un ekspluatācijas izmaksas, pirms tiek saņemts pirmais klienta maksājums?
FAQ
Q1. Kāda ir mazākā rentabla kokskaidu granulu mašīna?
Neliela-granulu mašīna, kas saražo 1–3 tonnas dienā, var būt izdevīga ģimenes darbnīcām un lauku uzņēmumiem, ja izejvielas (salmi, zāģu skaidas, koksnes atgriezumi) ir pieejamas uz vietas par zemām izmaksām vai bez maksas. Tiek lēsts, ka ieguldījumi sākuma-līmeņa aprīkojumā ir 50 000–80 000 CNY ar 1–2 operatoriem un 220 V jaudu. Peļņas normas ir ļoti atkarīgas no vietējām izejvielu izmaksām un granulu pārdošanas cenas -, ja jums ir jāpērk zāģu skaidas par tirgus cenām, 2 t/d līnijas ekonomiskums kļūst ierobežots. Vispirms veiciet vietējo izmaksu aptauju.
Q2. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai atgūtu ieguldījumus vidēja izmēra granulu ražošanas līnijā?
Pamatojoties uz 10 t/d līniju ar paredzamo tīro peļņu 200–400 CNY par tonnu un ikmēneša produkciju ~ 250–300 tonnu apmērā, paredzamais atmaksāšanās periods ir aptuveni 10–18 mēneši. Faktiskā atmaksāšanās ir atkarīga no izejmateriālu izmaksām, pārdošanas cenas, jaudas izmantošanas (reālie -pasaules tarifi bieži ir 50–70%, nevis 100%) un vietējiem elektroenerģijas tarifiem. Izmantojiet atmaksāšanās formulu 6. sadaļā ar saviem skaitļiem.
Q3. Vai man ir nepieciešama īpaša sertifikācija, lai eksportētu kokskaidu granulas uz ES?
Jā. ES Atjaunojamās enerģijas direktīva (RED III, Regula (ES) 2023/2413) nosaka obligātus ilgtspējības kritērijus enerģētikā izmantotajai cietajai biomasai. Eksportētājiem parasti ir nepieciešama trešās puses sertifikācija, izmantojot tādas atzītas shēmas kā ENplus® (kvalitāte atbilstoši ISO 17225-2) un ISCC EU vai SBP (ilgtspējība un siltumnīcefekta gāzu ietaupījums). Prasības ir atkarīgas no rūpnīcas lieluma, izejvielu izcelsmes un gala{10}}izlietojuma. Pirms eksporta līgumu slēgšanas vienmēr apstipriniet pašreizējās prasības ar pilnvarotu sertifikācijas iestādi. Oficiālais RED III teksts ir pieejams vietnē EUR{11}}Lex; ENplus® informācija ir pieejama vietnē enplus{13}}pellets.eu; ISCC ES dokumentācija ir pieejama vietnē iscc-system.org.
Atsauces
- ISO 17225-2:2021 - Cietā biodegviela - Degvielas specifikācijas un klases — 2. daļa: šķirotas kokskaidu granulas. https://www.iso.org/standard/76088.html (publicēts 2021. gadā)
- ENplus® kokskaidu granulu sertifikācijas shēma. Eiropas Granulu padome. https://enplus-pellets.eu/ (aplūkots 2026-08-06)
- Regula (ES) 2023/2413 (RED III) -, ar ko groza Direktīvu (ES) 2018/2001 par atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanas veicināšanu. https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/HTML/?uri=OV:L_202302413 (OV L, 2023/2413, 31.10.2023.)
- ISCC ES sertifikācija - Starptautiskais ilgtspējības un oglekļa sertifikāts. https://iscc-system.org/certification/certification-schemes/iscc-eu/ (aplūkots 2026-08-06)
- Ilgtspējīgas biomasas programma (SBP) - EU RED III dokumenti. https://sbp-cert.org/eu-rediii-documents/ (aplūkots 2026-08-06)
- Visi iepriekš minētie standarti un atsauces uz normatīvajiem aktiem tika pārbaudīti, salīdzinot ar oficiāliem avotiem publicēšanas datumā. Investīciju skaitļi un peļņas aprēķini ir tirgus-orientējoši, un tos nevajadzētu uzskatīt par kotācijām vai garantijām.
Vai esat gatavs izveidot savu granulu ražošanas līniju?
Pastāstiet mums savu mērķa dienas izlaidi, izejvielu veidu un galamērķa tirgu - mēs sagatavosim konfigurāciju un piedāvājumu 24 stundu laikā.
Vai e-pastuwood@mikimz.com· WhatsApp+86 136 7305 0773

